Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 20 cm |
| Number of nozzles | 3 – 4 |
| Number of heating modes | 2 |
| Use | Professional |
| Material | ABS+PC |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210-240V |
| Heating element | Ceramic |
| Certification | ce, CE |
| Type of motor | DC |
| Nozzle type | Air collecting&scattering |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | 2000W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion, Thermostatic, Hot/cold air, Temperature control, diffuser |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | CHUBAN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Peculiarity | High Speed Hair DryerHigh Speed Hair Dryer, Professional High Power Blow Dryer, Salon Electric Blow Dryer, Styling Tools, Negative Ions, 2000w |
Instock
There are no reviews yet.