Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 10 cm |
| Max. power | 1000-1199W |
| Plug standard | EU |
| Function | Hot/cold air |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | Kemei |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Car, Outdoor, Hotel |
| Power Source | Electric |
| Material | Plastic, ABS |
| Speed Settings | 1 |
| Nozzle Type | Concentrator |
| Feature | Ionic |
| Use | Hotel, Household, Travel |
| Power | 1800 w, 1800 w |
| Place of Origin | Yiwu, China |
| Model Number | KM-5805 |
| Keyword | hair dryer |
| Voltage | 220V/50Hz |
| Plug | EU UK AU PLUG |
| Product Packaging Size | 30*25*10 |
| Gross Weight | 1.265 |
| Quality | High level |
Instock
There are no reviews yet.