Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 25 cm |
| Number of nozzles | 1 – 2 |
| Number of heating modes | 1 |
| Use | Household |
| Material | ABS+PC |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Heating element | Ceramic |
| Certification | ce, CE |
| Type of motor | DC |
| Nozzle type | Air collecting |
| Number of gears | 2 |
| Max. power | Less than 1000 W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion, Thermostatic, Hot/cold air, Temperature control, diffuser |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | CHUBAN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Peculiarity1 | Portable Wireless Hair Dryer |
| Peculiarity2 | Household Rechargeable |
| Peculiarity3 | Hot/Cold Wind |
| Peculiarity4 | Professional Blow Dryer |
| Peculiarity5 | Outdoor/Travel |
| Peculiarity6 | Negative Ions |
Instock
There are no reviews yet.