Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 22 × 8 cm |
| Time to market | 2014 |
| Use | Household |
| Size | One-Step Hot Air Brush |
| Material | Blow Dryer Brush |
| Model Number | 6 in 1 hair dryer brush set |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Heating element | Infrared |
| Certification | ce, CE, CCC |
| Type of motor | DC |
| Nozzle type | Air collecting&scattering |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | Less than 1000 W |
| Plug standard | CN |
| Function | Anion, Hot/cold air, Temperature control |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | UKLISS |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| brush 6 in 1 hair dryer brush | 6 in 1 air styler with hair dryer brush |
| super hair dryer curling 6 in 1 | hair styling brush dryer conair |
| hair dryer brush professional | make up brush set |
| rotating hair brush dryer woman | hair dryer brush women |
| professional hair curler | automatic hair curler |
| curling iron | hair curlers |
| hair styling set | curly hair tools |
| hair straightener | hair brush |
| Hair dryer | Hair comb |
| Hair curler | hair styling appliances |
| hot comb | hair comb |
| dryer and straightening brush | Blow drier |
Instock
There are no reviews yet.