Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.24 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Weight | Lightweight (up to 1.3 kg) |
| Ironing Time (min) | – |
| Mini Type | Mini |
| Heat Up Time (min) | – |
| Continuous Steam (g / min) | – |
| Function | Coated Non-Stick Soleplate |
| Model Number | Mini Eectric Iron |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Material | Smooth Baseplate |
| Style | Wire Iron |
| Gear Selection | One Gear |
| Certification | CE |
| Type | Travel Iron |
| Voltage (V) | 110V |
| Power (W) | 110W |
| Brand Name | MEXI |
| Origin | Mainland China |
| Rated frequency | 50Hz, 50Hz |
| Feature 1 | no leakage, will not overheat, no leakage, will not overheat |
| Feature 2 | Mini size, low power consumption, Mini size, low power consumption |
Instock
There are no reviews yet.