Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Mini Type | Mini |
| Style | Wire Iron |
| Type | Steam Iron |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | >2000W |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Red heart iron model | YSH-1380 |
| Type of electric iron | Corded iron |
| Maximum power of electric iron | 2000W or more |
| Is it mini? | No |
| Temperature control method | Mechanical temperature regulation |
| Electric iron gear selection | 3rd gear or higher |
| Iron bottom plate material | Coated baseplate |
| Color classification | black |
| 3C certificate number | 2022010710505848 |
Instock
There are no reviews yet.