Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 119 × 29 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | 3 |
| Drone Weight | 1.2kg |
| Takeoff Weight | 1.7kg |
| Transit Time (Days) | none |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| Model Number | FF-B011 |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | >30 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | NO |
| Plugs Type | NO |
| Remote Distance | NO |
| Dimensions | ≥2m |
| Charging Time | NO |
| Charging Voltage | NO |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions |
| Material | Metal, Plastic, Wood, FIBERGLASS |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
Instock
There are no reviews yet.