Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 17 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Functions | Vertical steam |
| Steam power | Less than 120 g/min |
| Weight | Lightweight (up to 1.3 kg) |
| Mini Type | Mini |
| Cord Length (m) | 1.5-1.9 m |
| Soleplates Material | STAINLESS STEEL |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Material | Stainless Steel Baseplate |
| Style | Wire Iron |
| Gear Selection | One Gear |
| Certification | CE |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 1000-1999W |
| Brand Name | VGR |
| Origin | Mainland China |
| item number | R.1285 |
| Product Specifications | European regulations |
| rated power | 1600 |
| Bottom plate material | Smooth clothing baseplate |
| Temperature control method | Mechanical temperature regulation |
| rated voltage | 200-240v |
| Rated frequency | 50w |
| Temperature control gear | Switch single gear |
Instock
There are no reviews yet.