Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.553 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 21 × 17 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Functions | Nozzle for delicate fabrics |
| Water tank | Less than 1L |
| Steam power | Less than 120 g/min |
| Weight | Lightweight (up to 1.3 kg) |
| Mini Type | No |
| Cord Length (m) | 1.5-1.9 m |
| Soleplates Material | aluminum |
| Model Number | DYD-LaoShi-1000W |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Material | Ceramic Baseplat |
| Style | Wire Iron |
| Gear Selection | >Three Gears |
| Certification | CE |
| Type | Dry Iron |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | <1000W |
| Brand Name | JIQI |
| Origin | Mainland China |
| Cable Length | 1.4 meter |
Instock
There are no reviews yet.