Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 1 |
| Drone Weight | 0-0.25kg |
| Takeoff Weight | 0-0.25kg |
| Transit Time (Days) | 100-150M |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE2, MODE1 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | AAA |
| Remote Distance | 150m |
| Charging Time | 40minutes |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, USB CABLE, Operating Instructions |
| Material | Foam, Plastic |
| Brand Name | EVYVKV |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.