Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Oxygen Supply | 1.1L/min(included)-3L/min(included) |
| Power Supply | Alternating Current |
| Noise | ≤30DB |
| Style | Air Purifier |
| Application | 10-20m³ |
| Coverage Area | 35-60m² |
| Power Source | ELECTRICAL |
| Usage Condition | Household |
| Certification | ce |
| Type | Ozone Generator |
| Installation | Portable |
| Function | Sterilize |
| Voltage (V) | 110V |
| Power (W) | 20W |
| Air Volume | 50m³/h |
| Brand Name | Ozocreme |
| Origin | Mainland China |
| Housing Color | White |
| Oxygen Flow | 1/16 L/min~ 2 L/min |
| Ozone Concentration | 10 ~ 99.5 ug/ml (gamma) |
| Ozone Module | Corona discharge Titanium electrode with quartz tube |
| Ozone Destructor/Catalyst | Isolated |
| Operating Temperature | 25℃ +/- 3℃ |
| Storage Temperature | -0℃ ~ 50℃ |
| LCD screen | to read ozone concentration easily |
Instock
There are no reviews yet.