Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 40 × 30 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 5 |
| Drone Weight | 1300G |
| Takeoff Weight | 2000 |
| Transit Time (Days) | 1000 |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | Fixed Camera Mount |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Model Number | SU27 |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | AA |
| Remote Distance | 1000M |
| Dimensions | 100cm-150cm |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Metal, Foam |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.