Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 30 × 19 cm |
| Oxygen Supply | 1.1L/min(included)-3L/min(included) |
| Benzene Removal Rate | 99% |
| Wind Speed | Standard |
| Power Supply | Alternating Current |
| Noise | ≤35dB |
| Style | Air Purifier |
| Application | 10-20m³ |
| Coverage Area | <10㎡ |
| Capacity (CFM) | 1000 |
| Power Source | ELECTRICAL |
| Usage Condition | Household |
| Anion Density | no lonizer |
| Certification | ce, EMC |
| Type | Ozone Generator |
| Installation | Portable |
| Function | Sterilize |
| Voltage (V) | 110 |
| Power (W) | 12 |
| Air Volume | 50m³/h |
| Brand Name | Ozocreme |
| Origin | Mainland China |
| Ozone output | 10-100mg/L adjustable with oxygen |
| Product name | medical ozone generator |
| produce method | high voltage discharge |
| discharge dielectric | quartz tube and stainless steel electrode |
| Cooling way | air cooling |
| housing | matal |
Instock
There are no reviews yet.