Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 32 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Wind Speed | Standard |
| Power Supply | Alternating Current |
| Noise | ≤35dB |
| Style | Air Purifier |
| Application | 3-8m³ |
| Coverage Area | 35-60m² |
| Capacity (CFM) | 1000 |
| Power Source | ELECTRICAL |
| Usage Condition | Commercial |
| Anion Density | no lonizer |
| Certification | ce, EMC |
| Type | Ozone Generator |
| Installation | Portable |
| Function | Sterilize |
| Voltage (V) | 110V |
| Power (W) | 15w |
| Air Volume | 50m³/h |
| Brand Name | Ozocreme |
| Origin | Mainland China |
| Model No | AOT-MD-500A |
| Oxygen Flow | 1/16 L/min —-2L/min |
| Ozone Concentration | 7-105 mg/L adjustable with oxygen |
| Ozone Destructor | Built in ozone destructor |
| Sucking Pump | 3L/min sucking gas flow |
| Applications | Minor&Major autohaemotherapy, Rectal insufflation |
| using life | 5 years |
Instock
There are no reviews yet.