Instock
| Weight | 2.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 24 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 1 |
| Drone Weight | 1 |
| Takeoff Weight | 1 |
| Transit Time (Days) | 2000m |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | Fixed Camera Mount |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | AA |
| Remote Distance | 800-1000m |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Remote Controller |
| Material | Foam |
| Brand Name | NoEnName_Null, EVYVKV |
| Type | Airplane |
| Features | other |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Article number | F35 Lightning II |
| Applicable age | Over 14 years old |
| producing area | Chinese Mainland |
| Applicable gender | Unisex |
| Aircraft type | Fighter |
| Toy type | Electric toys |
| Package Type | F35 White+Thunderbird Sticker F35 White+Lightning Sticker |
| Remote control method | Handle |
| Applicable age group | ≥ 14 years old |
| Takeoff Total Weight | 0.25kg (included) -1.5kg (included) |
| Maximum flight altitude | Above 120 meters |
| Empty weight | 1.5KG and below |
| Applicable age (new version) | 14 years old and above |
Instock
There are no reviews yet.