Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 66 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | 1w |
| Voltage (V) | 6V |
| Use | LIVING ROOM |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Condition | New |
| Type | Air Heater |
| Power Source | Diesel |
| Place of Origin | Shandong, China |
| Dimension(L*W*H) | 1044*460*560mm |
| Weight | 27.4 KG |
| Voltage | 110-415v |
| Warranty | 1 Year |
| Working Temperature Range | -30 – 90 ℃ |
| Material | Aluminum Alloy |
| Key Selling Points | Energy Saving & Safety |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor, Pump |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Product name | Heater Fan |
| Application | Poultry House & Brood & Greenhouse & Home |
| Fuel | Diesel oil or Kerosene |
| Air output | 1300m3/h |
| Fan power | 430w |
| Max temperature | 90℃ |
| Advantage | High Speed Heating |
| MOQ | 1 Piece |
| Brand | Fuma |
| Packaging | Carton Box |
Instock
There are no reviews yet.