Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 31.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 106 × 46 × 55 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | 10w |
| Voltage (V) | 24V |
| Use | BATHROOM |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Industries | Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Farms, Home Use, Retail |
| Condition | New |
| Type | Air Heater |
| Power Source | Diesel/Kerosene |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Dimension(L*W*H) | 107*51*62cm |
| Weight | 27.8 KG |
| Voltage | 220v~50Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Working Temperature Range | -20 – 45 ℃ |
| Material | stainless steel |
| Key Selling Points | Eco-friendly, easy to operate, long service life, low noise level |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Product name | 50kw industrial diesel kerosene air heaters for greenhouse |
| Product type | Diesel air heater |
| Heating setting | 50KW |
| Electric supply | 220v~50Hz |
| Air output | 1200 cbm/h |
| Fuel Consumption | 4.0kg/h |
| Tank Capacity | 56L |
| Package size | 106*46*55cm |
| N.W | 27.8ks |
| G.W | 31.3ks |
Instock
There are no reviews yet.