Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.845 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 26 cm |
| Voltage (V) | 220V |
| Number of Speed Settings | Second Gear |
| Application | 21-30㎡ |
| Heating Element | PTC |
| Function | Adjustable Thermostat, Overheat Protection, Tip-Over Protection |
| Certification | CE, RoHS |
| Installation | Desktop, Portable, Freestanding |
| Power | 800-849W |
| Use | bedroom, LIVING ROOM |
| Electric Heater Type | Fan Heater |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| Feature 1 | heater for room |
| Feature 2 | electric heater |
| Feature 3 | hand warmer |
| Feature 4 | portable heater |
| Timing function: | no timing |
| Noise: | 36-45dB (inclusive) |
| Wind speed gear: | 2 gears |
| Shell technology: | ABS + flame retardant material |
| Safety, protection: | overheating and power outage, dumping and power outage |
Instock
There are no reviews yet.