Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 34 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 1 |
| Drone Weight | 1 |
| Takeoff Weight | 1 |
| Transit Time (Days) | 1 |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | Z61 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 3 channels |
| Controller Battery | 7# |
| Remote Distance | 150m |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Charging Time | 60mins |
| Charging Voltage | 3.7 |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, charger, Remote Controller |
| Material | Foam |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| size | 30-50CM |
| intended for | unlimited |
| packing | Color box |
| passageway | 3 channels |
| Toy material | EVA/foam |
| Item number | Z61 |
| Takeoff full weight | 0-250g (excluding) |
| Maximum flight altitude | Over 120 meters (excluding) |
Instock
There are no reviews yet.