Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.241 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 23 × 21 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Humidifying Capacity | 300ml/h |
| Model Number | KC-111 |
| Shape | Classic Columnar |
| Operation Method | REMOTE CONTROL |
| Power Type | A.C. Source |
| Humidity Control | Remote Control |
| Use | Household |
| Function | Aromatherapy |
| Mist Outlet Quantity | Two |
| Timing Function | Yes |
| Water-shortage Power-off Protection | Yes |
| Installation | Tabletop / Portable |
| Certification | ce, ROHS |
| Type | Ultrasonic Humidifier |
| Noise | <36db |
| Humidification Method | Mist Discharge |
| Capacity | 2.6-4L |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 25W |
| Brand Name | kinscoter |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.