Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 82 × 26 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | / |
| Drone Weight | 1.5 |
| Takeoff Weight | 1.6kg |
| Transit Time (Days) | 1km |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 20~30 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | AA |
| Remote Distance | 200M |
| Dimensions | 51cm-99cm |
| Charging Time | 60-180MINS |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Plastic |
| Brand Name | SOWOFA |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| rc plane | P51 P51D, Volantex RC 768-1 Mustang |
| RC Glider | Mustang fighter |
| rc aircraft | brushless rc airplane |
| motor | brushless |
| color | red silver black |
| battery | 2 battery |
Instock
There are no reviews yet.