Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 63 × 40 × 83 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | 801-1000W |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| Showroom Location | None |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | pump |
| Condition | New |
| Type | Natural Circulation |
| Use | Industrial |
| Structure | Water Tube |
| Pressure | max. 0.7Mpa |
| Steam Production | 4kg/h |
| Style | VERTICAL |
| Fuel | Electric |
| Place of Origin | Jiangxi, China |
| Output | Steam |
| Dimension(L*W*H) | 63*40*83 |
| Weight | 45kg, 45kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Automatic |
| Item | 3Kw steam car washing machine |
| Rate Voltage | 220V |
| Working Pressure | 0.4Mpa |
| Steam Temperature | 151℃ |
| Water Volume | 14L |
| Function | Car Wash+care |
| Size | 630*400*830 |
| In stock | Yes |
| Color | green and white |
Instock
There are no reviews yet.