Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 41 × 60 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | >2600W |
| Brand Name | LISM, Xifa |
| Origin | Mainland China |
| Machine Type | Other |
| Weight (KG) | 18 |
| Showroom Location | None |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Hot Product 2024 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor, Pump |
| Condition | New |
| Place of Origin | Henan, China |
| Fuel | Electric |
| Use | Descaling / Stripping |
| Cleaning Process | Cold Water Cleaning |
| Cleaning Type | Clean-In-Place (CIP) |
| Material | Plastic |
| Power | 1Kw |
| Dimension(L*W*H) | 53*37.5*47 cm |
| Warranty | 1 Year |
| Product name | Carpet Washing Machine |
| Key word | Carpet Cleaning Wand |
| Water pump power | 40 |
| Suction | 18Kpa |
| Clean water tank | 9L |
| Sewage tank | 9L |
| Carpet removal width | 195mm |
| Hose length | 1.75m |
| Power cord length | 10m |
| Advantage | High Working Efficiency |
Instock
There are no reviews yet.