Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 20 × 30 cm |
| Anti-wind Ability | 1 |
| Drone Weight | 1 |
| Takeoff Weight | 1 |
| Transit Time (Days) | 3m |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | <5, all the time |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | none |
| Remote Distance | – |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | No |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Foam |
| Type | Airplane |
| Features | other |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 3-6Y, 6-12y |
| Charging Time | none |
| Warning | none |
| Warranty | – |
| Plugs Type | none |
| Charging Voltage | none |
| Texture of material | PP |
| Product category | Glider |
| Specifications | 48*46CM |
| category | Aviation model |
Instock
There are no reviews yet.