Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 39 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric, Vehicle Power Supply |
| Voltage (V) | 6V, 220 |
| Power (W) | >2000W, 250 |
| Capacity | 5-10kg, 4KG |
| Brand Name | HAOYUNMA, BUMAI |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | GQ-18 |
| Automatic Type | Automatic |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 15.35*12.20*6.30 |
| Dryer Type | Electric Clothes Airer |
| Housing Material | PVC |
| After-sales Service Provided | Free spare parts, Return and Replacement |
| Warranty | 1 Year |
| Installation | Portable / Mini |
| Application | Hotel, garage, RV, Commercial, Household |
| App-Controlled | NO |
| Product name | Portable Electric Clothes Dryer |
| Functions | Electric Drying Clothes |
| Keyword | Portable Clothing Dryer |
| Type | Multi-function Folding Clothes Dryer |
| Features | Fast Dry |
| Color | White |
| Usage | Home Hotel Travel Workplace |
| Heating mode | PTC |
Instock
There are no reviews yet.