Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 25 × 10 cm |
| Certificate Number | U02109220713142-1E |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| CE | Certificate |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Certification | CE |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | 3.7V |
| Remote Distance | 0~150 |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, charger, Remote Controller, Camera, USB CABLE |
| Material | Foam |
| Brand Name | pankeda |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Empty weight | 0-1.5kg (inclusive) |
| brand | pankeda |
| Art.No. | ty8/ty9 |
| Capacity development | Parent-child interaction |
| colour | Red, yellow, camouflage, black |
| Whether exclusively for foreign trade | be |
| intended for | Unlimited, girls, boys |
| specifications | Single Electric |
| Characteristic function | Gliding resistance to falling and collision |
| packing | Color box |
| Maximum flight altitude | 0-120 meters (including) |
| passageway | 2 channels |
| Applicable age | Youth (7-14 years old) |
| 3C configuration category | Toys over 14 years old |
| Toy material | epp |
| size | 30-50CM |
| all-up weight | 0-250g (excluding) |
| Remote control method | Handle |
| type | plane |
Instock
There are no reviews yet.