Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 82 × 23 × 26 cm |
| Anti-wind Ability | Level 3 |
| Drone Weight | 480g |
| Takeoff Weight | 480g |
| Transit Time (Days) | 20 |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | expert |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| State of Assembly | Unassembled Kit |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | lithium battery |
| Remote Distance | 300m |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, charger, Remote Controller |
| Material | Foam |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.