Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 30 cm |
| Anti-wind Ability | – |
| Drone Weight | – |
| Takeoff Weight | – |
| Transit Time (Days) | – |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | 757-9 |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 5 CHANNELS |
| Controller Battery | 8*AA |
| Plugs Type | xt60 |
| Warning | NOT TOYS |
| Remote Distance | NO REMOTE |
| Warranty | no |
| Dimensions | ≥2m |
| Charging Time | 2 HOURS |
| Charging Voltage | 4S |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions |
| Material | Foam, Plastic |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| Radio Control Style | RC Hobby |
| Place of Origin | Guangdong, China (Mainland) |
Instock
There are no reviews yet.