Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None, None |
| Filter Type | Cyclone, Disk |
| Certification | ce, ce |
| Voltage (V) | 120V, 120V |
| Power (W) | 1000-1399W, 1000-1399W |
| Function | Dry, Mopping Sweeping Suction Type |
| Brand Name | LIXIU |
| Origin | US(Origin), US(Origin) |
| Brand | Eureka |
| Special Feature | Automatic Cord Rewind Lightweight Wheels Bag Washable Filter |
| Included Components | Dusting Brush Crevice Tool |
| Is Cordless | No |
| Capacity | 25 Liters |
| Wattage | 960 watts |
| Recommended Uses For Product | Bare Floor Hardwood Tile Floor Carpet |
| Form Factor | Cannister |
| Model Name | Bagless Canister Vacuum Cleaner |
| Product Dimensions | 1417L x 122W x 965H |
| Noise Level | 82 dB |
| Amperage | 8 Amps |
| Manufacturer | Midea Floorcare |
| Number of Items | 1 |
| Controller Type | Push Button |
| Control Method | Touch |
| Style | NEN110A |
| Item Weight | 815 pounds |
| Country of Origin | China |
| Item model number | NEN110A |
| Customer Reviews | 43 out of 5 stars |
| Is Discontinued By Manufacturer | No |
| Specific instructions for use | dual action hard floor carpet |
| Assembly required | No |
| Warranty Description | 1 year |
| Batteries required | No |
Instock
There are no reviews yet.