Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 60 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Capacity | 1001-1200g |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 601-800W |
| Brand Name | PUXIL |
| Origin | Mainland China |
| Name: | Semi automatic baozi machine |
| Function: | Making steamed buns |
| Production: | 400/500 pieces per hour |
| Finished product weight: | 20-120 grams of baozi |
| Sealing machine width and height: | 245 * 245 * 190mm |
| Weight of the leather press machine: | 6KG |
| Sealing machine weight | : 4.5KG |
Instock
There are no reviews yet.