Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 42 × 47 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Capacity | <10L, 56L |
| Origin | Mainland China |
| after-sales service provided | Free spare parts |
| warranty | 1 Year |
| operating language | English |
| application | RV, Hotel, garage, Commercial, Household |
| power source | Electric, Gas |
| app-controlled | NO |
| private mold | NO |
| logo/pattern | Silk screen printing, Laser Printing |
| installation | built-in |
| material | stainless steel |
| control mode | Mechanical Timer Control |
| number of ovens | Single |
| power (w) | 2240 |
| voltage (v) | 220 |
| place of origin | Guangdong, China |
| brand name | None |
| model number | BGEO6504GLED |
| function | temprature control |
| Type | Built-in |
| Size | 60 cm |
| Finish | Electrical & Gas Oven |
| Side Walls | metal |
| Control Method | Knobs |
| Voltage | 220-240V~50Hz |
| Type Of Gas | G20 |
| Presure | 20mbar |
| Power | bottom (2000w) |
Instock
There are no reviews yet.