Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | other |
| Drone Weight | other |
| Takeoff Weight | other |
| Transit Time (Days) | other |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | AA 4 (Additional purchase required) |
| Remote Distance | 150m |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Operating Instructions, Original Box, Remote Controller |
| Material | Plastic |
| Brand Name | FMS |
| Features | other |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| type | aircraft |
| packing | Color box |
| passageway | 2 channels |
| Toy material | Foam |
| Item number | Z51 |
| Remote control method | Handle |
| Takeoff full weight | 0-250g (excluding) |
| Maximum flight altitude | 0-120 meters (inclusive) |
| Empty weight | 0-1.5kg (inclusive) |
Instock
There are no reviews yet.