Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 30 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 60 × 70 cm |
| Power (W) | 1w |
| Brand Name | HAOYUNMA, Furui |
| Origin | Mainland China |
| Condition | New |
| Showroom Location | None |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | New Product 2020 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Place of Origin | Henan, China |
| Voltage | 220v 380v, 220V/380V |
| Power | 2.2kw |
| Dimension(L*W*H) | 450*720*900 |
| Weight | 160 KG, 40kg |
| Warranty | 1 Year |
| Application fields | Vegetable processing plant, Frozen food Factory, Snack food factory |
| Raw material | animal bones |
| Output product name | bone paste |
| Type | Meat Processing Machinery |
| Product name | bone mill |
| Power(W) | 750W |
| Capacity | 0.02-4 t/h |
| Rating (Rpm) | 400 |
| Saw wheel length | 1650mm |
| Diameter of saw wheel | 210mm |
| After Warranty Service | Video technical support |
Instock
There are no reviews yet.