Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | Strong |
| Drone Weight | 0-2kg |
| Takeoff Weight | 0-2kg |
| Transit Time (Days) | 1-3 km |
| Set specification | Single battery (total weight 332g) |
| Video Capture Resolution | 1080p FHD, 720P HD, 4K UHD |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | Fixed Camera Mount, 3-axis Gimbal, 2-axis Gimbal, other |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Certification | CE |
| Flight Time | 20~30 |
| Controller Battery | 300mh |
| Control Channels | 4 channels |
| Motor | Brushless Motor |
| Power Source | Electric |
| Charging Time | 6 hours |
| Remote Distance | 1-2 KM |
| Remote Control | Yes |
| Aerial Photography | Yes |
| Package Includes | Original Box, Camera, Batteries, Remote Controller, charger, USB CABLE, Operating Instructions |
| Material | Plastic, Metal |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Features | App-Controlled, Auto Return, Follow Me, FPV Capable, GPS, Integrated Camera, Obstacle Avoidance, Wi-Fi |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| BRAND | ZLL BEAST |
Instock
There are no reviews yet.