Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 12 cm |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | YES |
| Drone Weight | 60g |
| Takeoff Weight | 60g |
| Transit Time (Days) | 120M |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | Zero P51D Mustang /BF109 P40 RC PLANE |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 4*AA battery |
| Remote Distance | 200M |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Charging Time | 50MINS |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Foam |
| Brand Name | Fremego |
| Features | Auto Return, Obstacle Avoidance |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.