Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 11 × 36 cm |
| Voltage (V) | AC220V |
| Hot Plate Surface | Coil Hotplate |
| Housing | Tempered Glass |
| Certification | CB, ce, CSA, EMC, EMF, LFGB, ROHS, SASO, UR, CE |
| Installation | Countertop |
| Brand Name | SenHuaYan |
| Origin | Mainland China |
| Name | 2200W Ceramic Electric Hot Plate |
| Power | 2200W |
| Color | White |
| Sizes | 280x360x50mm |
| Power levels | Above 10 levels |
| Induction cooker burner | 1 |
| Reservation function | None |
| Operation mode | Touch type |
| Induction cooker panel type | Black microcrystal panel |
| Function | Hot pot, soup, stir-fry, stewed milk, boiling water, cooking |
| Waterproof | Yes |
| Frequency | 50Hz |
Instock
There are no reviews yet.