Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.39 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 23 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 5 |
| Drone Weight | 51g |
| Takeoff Weight | 51g |
| Transit Time (Days) | 10 minutes |
| Certificate Number | CCI231000055EN-2CER |
| Video Capture Resolution | other |
| CE | Certificate |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Model Number | zy905 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 4 No. 5 dry batteries (not included in the supply scope) |
| Remote Distance | 100m |
| Dimensions | 11cm-30cm |
| Charging Time | 30 minutes |
| Charging Voltage | 3.7 |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Remote Controller |
| Material | Foam |
| Brand Name | Andralyn |
| Type | Airplane |
| Features | other |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
Instock
There are no reviews yet.