Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.455 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 33 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 3 |
| Drone Weight | 300 |
| Takeoff Weight | 50g |
| Transit Time (Days) | 300m |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | Yes |
| Certification | 3C |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 3.5 Channels |
| Controller Battery | AA |
| Remote Distance | 200M |
| Warranty | 30days |
| Dimensions | 39*31*14CM |
| Charging Time | 60min |
| Charging Voltage | 3.7v |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Plastic, PU, Carbon Fiber, Foam |
| Brand Name | FEISANY |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.