Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 28 × 10 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | / |
| Drone Weight | / |
| Takeoff Weight | / |
| Transit Time (Days) | / |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | SU57 |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | 2*AA batteries(Not Include) |
| Remote Distance | About 300m |
| Charging Voltage | 3.7V 300mAh |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Metal, Plastic, Foam |
| Brand Name | JIKEFUN |
| Type | Airplane, Remote Control Plane Toys |
| Features | other, Wi-Fi |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Item 1 | SU57 RC Airplane |
| Item | SU35 RC Plane |
| Item 2 | FX620 Airplane |
| Item 3 | RC Aircraft |
| Feature 1 | Anti-collision and anti-fall silicone head |
| Feature 2 | SU57 plane with LED light |
| Dropshipping | Support |
Instock
There are no reviews yet.