Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 27 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 38 × 24 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voltage (V) | 110V, 220 |
| Power (W) | 11w, 2200 |
| No. of Slices | 2 |
| Interchangeable Plates | Grilling / Panini Press Plates, Waffle Plates |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Car, Hotel, Commercial, Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Type | Panini Electric Grill |
| Material | stainless steel, Stainless Steel |
| Non-Stick Material | PTFE |
| Function | Non-Stick Cooking Surface |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | BEG-811E |
| Product name | Single Plate Panini Grill |
| Keywords | Panini Sandwich Pressure |
| Certification | CE |
| Feature | Non-stick Surface |
| Usage | Kitchen Cooking |
| Coating | Non-stick Coating Cooking Surface |
| Size | 425*350*210mm |
| Handles | Plastic |
| Packing | Carton |
Instock
There are no reviews yet.