Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 55 × 55 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voltage (V) | 6V, 220 |
| Power (W) | 1w, 2000 |
| No. of Slices | 6 |
| Interchangeable Plates | Waffle Plates |
| Brand Name | OIMG, Aifa |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Language | English |
| Application | Hotel, Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Type | Electric Contact Grill |
| Material | Aluminum |
| Non-Stick Material | Etfe |
| Lower Grill Size | 29*25cm |
| Upper Grill Size | 29*25cm |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Model Number | TP-A18 |
| Product name | bbq grill, digital contact grill, press grill |
| Temperature control | touch screen to adjust 150~22℃ |
| timer control | 15~30min |
| LCD displaly screen | 5 cooking preset |
| Feature | with sensor to detect steak and match cooking preset |
| selling point | Top and bottom plate separate control |
Instock
There are no reviews yet.