Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 38 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | / |
| Drone Weight | 0-100g |
| Takeoff Weight | 0-130g |
| Transit Time (Days) | 0-200m |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | FX9631 |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 3 # 5 dry batteries (bring your own) |
| Warning | no fire |
| Remote Distance | About 200 meters |
| Dimensions | 51cm-99cm |
| Charging Time | About 45min |
| Charging Voltage | 7.4V 650mAh lithium battery |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller |
| Material | Metal, Plastic, Foam |
| Brand Name | Luo Jiujiu |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.