Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.914 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 21 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 50 |
| Drone Weight | 158 |
| Takeoff Weight | 158 |
| Transit Time (Days) | 120 |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | Wltoys-J3 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 5 CHANNELS |
| Controller Battery | AA BATTERY |
| Plugs Type | 7.4V |
| Warning | take care of it |
| Remote Distance | 200m |
| Warranty | 1 month |
| Dimensions | 51cm-99cm |
| Charging Time | 30~60minutes |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, USB CABLE, charger, Remote Controller, Original Box |
| Material | Plastic, Metal, Foam |
| Brand Name | wltoys |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.