Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.52 kg |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 48 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | no |
| Drone Weight | 1.520kg |
| Takeoff Weight | 1.520kg |
| Transit Time (Days) | 11-12 minutes |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | 6 * AA battery (not included) |
| Plugs Type | USB |
| Warning | Read Manual Carefully |
| Remote Distance | 300m |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Charging Time | 80mins |
| Charging Voltage | 11.1V |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Foam |
| Features | other, App-Controlled, Wi-Fi |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.