Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 19.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 106 × 38 × 24 cm |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Warning | Please contact seller |
| Power Source | Electric |
| Model Number | GEEL-E36-RTR-Green |
| Design | Speedboat |
| Flight Time | Please contact seller |
| Remote Distance | Please contact seller |
| Warranty | Please contact seller |
| Dimensions | 845*245*130mm |
| Max Speed | 80km/h |
| Charging Time | 3-6h |
| Frequency | 2.4G |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | FIBERGLASS, Fiberglass |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Fuel Type | Electric |
| Model Grade | Hobby Grade |
| Motor Type | Brushless |
| Required Assembly | Ready to Go/RTR/RTF (All included) |
| UPC | Does not apply |
| Vintage (Y/N) | No |
Instock
There are no reviews yet.