Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 30 cm |
| Voltage (V) | 220V |
| Wattage | 1200W |
| Certification | CE |
| Capacity | 3.2L |
| Brand Name | FEERED |
| Origin | Mainland China |
| Heating method | Electric heating tube+hot air convection |
| Applicable number of people | 4-5 people |
| Safety functions | Overheat protection |
| Rated power | 1200W |
| Control mode | Mechanical |
| Product size | 275*275*305mm |
| Rated voltage | 111V~240V |
| Body material | Plastics |
| Rated frequency | 50HZ |
| Volume | 3L-4L |
Instock
There are no reviews yet.