Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 50 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 70 × 150 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| type | Tray Dryer |
| application | Chemicals Processing, Food Processing |
| voltage | 220V/380V |
| power(w) | 3.15KW |
| dimension(l*w*h) | 420*595*1420mm |
| key selling points | Competitive Price |
| warranty | 1 Year |
| weight (kg) | 47.5 |
| machinery test report | Provided |
| video outgoing-inspection | Provided |
| core components | motor |
| heating method | Electric Heating |
| material | SUS304 Stainless Steel |
| Product name | Fruit food and vegetable dehydrator |
| Keywords | Fruit food and vegetable dehydrator |
| Function | Food Vegetable Fruit Dehydrator |
| Heating source | Electricity |
| MOQ | 1 Set |
| Color | Silver |
| Usage | Industrial Usage |
| Installation | Engineer Guide |
| Package | Wooden Case |
| Condition | New |
| Applicable Industries | Food & Beverage Factory, Farms, Restaurant, Retail, Food Shop |
Instock
There are no reviews yet.