Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Warning | 1 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | WL916 Racing Boat |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | about 5mins |
| Remote Distance | 200m |
| Warranty | 1 |
| Dimensions | 467*140*130mm |
| Max Speed | 55km/h |
| Charging Time | about 3.5h |
| Frequency | 2.4Ghz |
| Charging Voltage | 3.7v |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, PU, Carbon Fiber |
| Recommend Age | 6-12y, 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.