Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 20 cm |
| Shell Material | Plastic |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | 0.5L Small Electric Tea Kettle |
| Style | Electric Kettle |
| Certification | CCC, ROHS, CE |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Overheat Protection, Anti-dry Protection |
| Feature | 360 Degree Rotational Base, CordLess |
| Power (W) | 600W |
| Capacity | <1L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | Houselin |
| Origin | Mainland China |
| electric kettle | Electric pot |
| electric water kettle | teapots to boil water |
| electric kettle 220v | Water kettle |
Instock
There are no reviews yet.