Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Time to market | 2018 |
| Shell Material | STAINLESS STEEL |
| Power Source | AC100-240V/50-60Hz |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | MR6090 |
| Style | Electric Kettle |
| Certification | CCC, ce, GS(消费电子), ROHS, CE |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Scale Mark | Inwall Mark |
| Heating Speed | <4 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function |
| Thermal | No |
| Feature | CordLess |
| Power (W) | 700W |
| Capacity | <1L |
| Heating Method | Plug in Heating |
| Voltage (V) | 110V |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Features: | 400ML Capacity Electric Kettle, 100V-240V Voltage Kettle, Stainless Steel Electric Kettle, Portable Electric Kettle, Automatic Thermal Kettle, Home Appliances, Kitchen Appliances, Travel Kettle |
Instock
There are no reviews yet.